Otázky a odpovědi


Pro koho jsou čističky vzduchu SUPER PLUS vhodné?

Pro všechny, kteří chtějí být zdraví. Pokud bydlíte ve městě, kde je čistota vzduchu nevyhovující, je používání čističky vzduchu výborným řešením. Nejvíce čističku vzduchu ocení alergici a astmatici, kterým čistička přinese úlevu od dýchacích potíží. Byla prokázána přímá souvislost mezi nemocemi jako jsou astma, alergie, bronchitida či alergická rýma a znečištěným ovzduším v uzavřených prostorech.


Poradí si čistička vzduchu SUPER PLUS s neutralizací pachů?

Kromě čištění a ionizace vzduchu se čističky SUPER PLUS osvědčily i jako přístroje, které skvěle neutralizují pachy. Ať už se jedná o běžný cigaretový kouř, formaldehyd či pachy domácích zvířat, čistička SUPER PLUS si s nimi výborně poradí.
Velice dobré reference máme od chovatelů papoušků a ostatních ptáků. Ptáci svými křídly víří prach, který se tak dostane do každého zákoutí v bytě. Navic se jedná o velice jemný bílý prach, který je nebezpečný zejména pro plíce.


Proč je nutné čistit vzduch v uzavřené místnosti?

Je vědecky prokázáno, že vzduch v uzavřené místnosti je 5x více znečištěn, než vzduch venkovní. Navíc je 9x více toxický, což způsobuje: únavu, nespavost, svědění očí a zhoršuje případné zdravotní problémy.


Vyléčí čistička vzduchu SUPER PLUS mé dýchací potíže?

Žádná čistička vzduchu vaše potíže nevyléčí, pomůže vám ale zmírnit reakce vašeho organismu. Pokud jste alergik nebo astmatik a budete pravidelně používat čističku vzduchu s ionizátorem, pomůže vám ke zmírnění potíží. Čistička prokazatelně omezí množství alergenů a nečistot v ovzduší které dýcháte a bude tak minimalizovat alergické reakce. Je to jedna z cest, jak účinně bojovat s chorobou.


Která technologie je pro čistění vzduchu nejvhodnější?

Nejvhodnější je použití několika technologií najednou. Například kombinace elektro-statického filtru a ionizátoru je technologie nejméně náročná na odběr energie (příkon). Čističky vzduchu SUPER PLUS navíc nepoužívají drahé výměnné filtry, a snižují tak náklady na provoz.


Jak důležitá je hlučnost výrobku?

Pokud hledáte výkonnou čističku např. do velké a hlučné kanceláře, nebo do restaurace, pak vás hlučnost čističky zajímat nemusí. Pokud naopak hledáte čističku do domácnosti, klidné kanceláře, nebo do ložnice, pak je její hlučnost velice důležitá. Už při hlasitosti 8 dB vám bude čistička vzduchu znepříjemňovat spánek.


Výhody čističek vzduchu SUPER PLUS


  • vysoký výkon
  • absence filtrů
  • nehlučnost
  • snadná obsluha
  • nízká váha
  • až 3 úrovně výkonu
  • certifikáty SZÚ

Čističky vzduchu SUPER PLUS pracují na principu iontového větru, nepotřebují pro svoji práci žádné drahé filtry. Čisticí kazetu stačí omýt vodou, osušit a čistička je opět připravena k práci.


Díky této technologii jsou razantně sníženy náklady na provoz. Průměrné náklady na provoz čističky vzduchu SUPER PLUS EKO jsou 394 Kč/1 rok provozu.


Náklady některých konkurenčních výrobků za 1 rok provozu se vyšplahají i přes 2.000 Kč. Viz srovnání nákladů vybraných čističek vzduchu.


dýcháme čistý vzduch